Autor Subiect: Viitorul Serverului + cateva idei si o experienta petrecuta de mine  (Citit de 466 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

𝕮𝖔𝖗𝖗𝖎𝖉𝖊𝖗

• Full Member
  • *
  • Mesaje postate: 134
  • Total Like: 14
  • Gen: Bărbat
  • Mai ocupat ca mine nu gasesti :)
    • Vezi Profilul
    • DipCraft
Anunt:
Avand in vedere ca DipKode a ales bine stafful si acum este mai activ ca niciodata (si stafful si DipKode) , acest server se va ridica usor usor pana cand va ajunge destul de popular incat il vor face pe DipKode sa mareasca sloturile si cerintele pentru grade.
Stafful este alcatuit din :
Flory - head builder experienta 4 ani , prietenoasa si are o imaginatie pura
MCboy250 - builder experimentat care merita mai multa atentie
xRocket - designer in photoshop dupa cum se vede , avatarele si logoul acestei comunitati , aparent modereaza si bine chatul
Wolfy - cel care configureaza pluginuri , modereaza chatul si care m-a facut sa joc pe acest server
Sniper - baiat bun , se pricepe la ce face si este foarte activ
Kent77 - Il cunosc doar pe o parte a fetei , nu pot zice multe despre el decat ca inca crede ca aceasta comunitate prospera
Skrpt - pentru ca a ales sa intre in aceasta comunitate si sa il ajute pe DipKode sa atinga acel punct de unde se va ridica serverul
Eu - nu ma cred destul de activ dpv ca aceasta luna nu prea o sa ma vedeti
DipKode - Iti multumesc pentru ca ne-ai oferit aceasta oportunitate de a juca pe acest server si ca ai revenit cu o motivatie , de a readuce serverul pe picioare dupa evenimentele trecute cu acea comunitate si acei oameni ce nu ne dadeau pace
MihaiTheBest - pe tine te consider clovnul acestei comunitati si mare pompier pe zi ce trece|
Helperii - Lasand treaba cu cearta dintre Hatag si Youtubeheart , sunt si niste persoane foarte active printre helperi numiti : Genius (voteaza mereu si isi face treaba) , AVG urmandui pasii fratelui ei , YouTubeHeart facand mici greseli , dar fiind si foarte activ si ajutator , Hatag care cu toate ca a primit atatea insulte inca isi face treaba de helper foarte bine , Bogdan04 cu ferma de cactusi , mare fan si restul pe care nu ii prea cunosc ,dar sper ca si ei se descuca bine
Moderatorii - pentru ca isi fac si ei treaba bine si respecta regulamentul nelasand persoanele ce folosesc unelte externe ce ii pot avantaja sa joace pe sv :)
Donatorii - pentru ca au donat si l-au ajutat pe Dip sa plateasca hostul si restul uneltelor pentru a aduce acest server pe picioare . Acestia fiind cei care au donat pentru staff ex: Moderator si helper sau cei ce au vrut un grad usor maleabil cu niste comenzi folositoare si kituri bune de ex: Hero , Titan , Donator , VIP si celelalte

O mica poveste cum eu am ajuns sa joc pe acest server :

Intro buna zi de Miercuri pe data de 27 ianuarie 2016 . Intrasem pe gametracker pentru a cauta servere de minecraft romanesti pline de surprize si experente noi ce vor fi traite. Intrand ma prezint cu numele de Ceder_LP , un nume care avea skin de Johnny Depp , acest cont il foloseam de aproape 4 ani de cand ma reapucasem sa joc minecraft . In primele zile imi facusem o casuta si niste prieteni , acestia fusesera niste playeri pe server de care nu-mi aduc aminte , doar ca dupa 2 saptamani am inceput sa aduc niste prieteni de pe scara , din cartier pe server . Stransesem vreo 13 ce voiau joace si erau entuziasmati de acest server. Era printre putinele ce nu aveau lag si staff inactiv . Facusem o casa in mlastina in timp ce Montanelas (UberSilence in zilele de acum) nu-mi dadea pace :) Tot ne cauta de hack , de ceva ce ne putea aduce ban. Neavand niciun membru el dispare dupa cateva momente . Ajunsesem sa cunosc si niste persoane numite Liviu Multivers , VersMulti whatever ; Hatag care inca il sustin si in momentele de fata , pokoslav care avea helper atunci sau ce avea si cam atat. Acestia au fost cei care m-au tinut pe server si au jucat survival cu mine. Pacat ca unii care au fost aici au si parasit comunitatea/dati afara respectiv iRanked , valyh , Viper , Gaspar ( care nu suna a tradator in primele saptamani) si inca cativa.
Dupa niste wipuri imi schimbasem numele in Azraon , numele meu magic poreclit ca Azaron , Faraon , Azorel si multe altele . Acesta a fost numele cu care am inregistrat contul pe forum si apoi il schimbasem si pe server . Acum mult timp aka ~8-9 luni imi achizitionasem admin pe acest server,  in perioada aceea faceam team cu iRanked , valyh si Spartan224 cel care este pe acea comunitate din pacate in prezent . Acest Spartan mereu ma baga in probleme impreuna cu iRanked si valyh , acestia trebuiau ocoloti , dar ce sa vezi , eu am reusit sa si ma imprietenesc cu el avand o stransa legatura .
Sa nu uit , fratele meu intrase fara voia mea cand eu eram plecat in Franta pentru a vizita marele turn Eiffel si cladirile aproape simetrice din cateva orase. Acesta facuse niste chestii ce nu trebuiau facute , abuzase si imi luase mie un warn , in vremea aceea eu inca renovam apartamentul in Constanta si proiectam mobila . Intorcanduma acasa din Franta , ce sa vezi , fratimiu era pe calculator vorbind cu spartan facand ceva ferma de pigmeni ce trebuia sa aduca ,,multi" bani (necurati) . Acesta obisnuia sa abuzeze mereu si sa ii ajute pe cei cu care faceam team. Folosise /sell , folosise orice metoda pentru a face milioane . Apoi ce sa vezi , Trewar da tp si vede ce se intampla , eu fiind acolo ii spusesem lui fratimiu sa se dea la o parte dar el era incapatanat. Pana la urma tot il scosasi si intrasem sa vad ce se intamplase , ma uit pe forum ce sa vezi , reclamatie . Dupa 2 ore ce sa vezi 15 prouri , ma rog sa nu imi dea remove , macar un warn si asta se intamplase. Apoi incep sa regret si apar si problemele personale . Si deasta ma lasasem eu se server.
In concluzie , daca nu se intampla acea faza in as fi fost pe server acea perioada de inactiviate ce mi-a adus la remove si uitare. Sfarsit .

« Ultima Modificare: August 07, 2018, 18:44:29 de 𝕮𝖔𝖗𝖗𝖎𝖉𝖊𝖗 »
𝕰𝖑𝖊𝖈𝖙𝖗𝖔𝖘𝖜𝖎𝖓𝖌 𝖋𝖔𝖗 𝖑𝖎𝖋𝖊

▁ ▂ ▄ ▅ ▆ ▇ █ 🅰🅳🅼🅸🅽 █ ▇ ▆ ▅ ▄ ▂ ▁

RamZez

Re: Viitorul Serverului + cateva idei si o experienta petrecuta de mine
« Răspuns #1 : August 07, 2018, 08:25:22 »
bv dar cam uiti ca sunt si helperi si Moderatorii activi macar pe unii sa ii mentionezi + ca donatorii is vreo 2-3 nu cred ca iti era greu sa le scrii numele daca tot zici ca l-au ajutat pe dip sa palteasca hostul

Tovarasu' Grom

• Moderator Global
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 1122
  • Total Like: 77
  • That's my word! Get up in they face!
    • Vezi Profilul
« Răspuns #2 : August 07, 2018, 13:26:44 »
MihaiTheBest - pe tine te consider clovnul acestei comunitati si mare pompier pe zi ce trece| =]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]
credeam ca ai ceva de spus si pt mine dar mno
« Ultima Modificare: August 07, 2018, 21:53:10 de Grom »

Genius by Genius

« Răspuns #3 : August 07, 2018, 18:12:23 »
Im da o poveste foarte jalnica :-[ :-[ :-[

Alex6269

« Răspuns #4 : August 07, 2018, 18:45:02 »
wtf e cu asta

𝕮𝖔𝖗𝖗𝖎𝖉𝖊𝖗

• Full Member
  • *
  • Mesaje postate: 134
  • Total Like: 14
  • Mai ocupat ca mine nu gasesti :)
    • Vezi Profilul
    • DipCraft
« Răspuns #5 : August 07, 2018, 18:46:48 »
wtf e cu asta

Ceva ce ar trebui citit si uitat
𝕰𝖑𝖊𝖈𝖙𝖗𝖔𝖘𝖜𝖎𝖓𝖌 𝖋𝖔𝖗 𝖑𝖎𝖋𝖊

▁ ▂ ▄ ▅ ▆ ▇ █ 🅰🅳🅼🅸🅽 █ ▇ ▆ ▅ ▄ ▂ ▁

Hatag_FTW.

• Designer
  • Sr. Member
  • *
  • Mesaje postate: 469
  • Total Like: 18
  • Like, wenn Ihr diese Aktionen von Anonymous
    • Vezi Profilul
    • http://dipcraft.ro/forum
« Răspuns #6 : August 17, 2018, 17:28:03 »
ba ori cine mar insulta eu nu bag insema dar cate o data ma joc cu ei mai rad si eu putin dar respect regulamentul la cate injuraturi miam luat si insulte nu mam lasat de mc lol hat si daca nu stiu sa scriu bine romana nu ma intreseaza ma doare fix undeva

pokoslav

« Răspuns #7 : August 21, 2018, 22:43:09 »
Asa sunt prietenii, cu ei intrii in probleme, dar tot cu ei scapi daca sunt adevarati asta e viata :).
Ti-am zis-o
Un topic cat 1000 de cuvinte: http://dipcraft.ro/forum/index.php?topic=3290.15
pokoslav  nu face flotari, el le cumpara gata facute!
pokoslav nu poarta ceas. El decide cat e ceasul.
pokoslav s-a nascut intr-o casa construita de el.
pokoslav a resuit sa numere pana la infinit de doua ori

xJuventus

« Răspuns #8 : August 23, 2018, 21:33:00 »
dip este un om bun la suflet ;) si merita mai mult decat 40 playeri find ca fostul lui prieten  care acuma au alta comunitate si fac bani de milioane si pot plati youtuberi da dar dip avand un serveriu cred 3,000-4,000 lei din md nu are cum sa plateasca un youtuber dar care doneaza il ajuta mult pe dip 4,000 de lei ar fi cam 400 de euro  nu sunt sigur cred ca si salariu e mai mare dar cred ca de 5,000 pe luna este vorbind in lei moldovenesti

https://imgur.com/a/yJkFGfz de la poko legenda  ;( cel mai smecher designer ever

Tar

• Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 1212
  • Total Like: 143
  • Organizator GFX Battle Championship
    • Vezi Profilul
« Răspuns #9 : August 24, 2018, 00:06:51 »
Asta-i o poveste de scris o carte srs =]]]

BlitzGamer88