Autor Subiect: [Portofoliu]Laurentiu  (Citit de 3577 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Tar

• Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 1212
  • Total Like: 143
  • Gen: Bărbat
  • Organizator GFX Battle Championship
    • Vezi Profilul
Re: [Portofoliu]Laurentiu
« Răspuns #60 : Septembrie 12, 2018, 13:08:58 »
Anunt:
inactiv

Tovarasu' Grom

• Moderator Global
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 1122
  • Total Like: 77
  • That's my word! Get up in they face!
    • Vezi Profilul
« Răspuns #61 : Iulie 02, 2019, 14:15:49 »
redeschis la cerere

Blana Bomba

« Răspuns #62 : Iulie 02, 2019, 14:28:37 »

Adina

• Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Mesaje postate: 287
  • Total Like: 24
  • Mai nou cica-s designer
    • Vezi Profilul
« Răspuns #63 : Iulie 03, 2019, 19:18:13 »
frumos,imi place cum lucrezi

No es difícil encontrar falsedad en las personas, es difícil encontrar personas falsas.

Blana Bomba

« Răspuns #64 : Iulie 08, 2019, 16:24:18 »

UnlimitedWays

« Răspuns #65 : Iulie 10, 2019, 00:53:33 »
Salut.
Sa adaugi 4 efecte, niste brush-uri si cateva texturi peste o poza nu mi se pare ceva extraordinar, in special cand lucrarea finala nu aduce o mare diferenta fata de original (Vezi exemplul asta: http://www.magdiellopez.com/1ohrqc7vz5xy2ol0wsnpcnv45qbldd). Unii ar putea sa-l si numeasca plagiat din cauza overlap-ului prea mare.

In rest, imi place stilul asta dark, cu ceva mai multi ani de munca si putina gandire artistica ai putea scoate niste tablouri frumusele, daca mai si stii sa pictezi pe stilul asta, nici nu mai vorbim, dar daca vrei ceva serios, lucreaza pe A3 minim, poti merge spre A1-A0 si scoate de acolo niste minuni pe CMYK 300dpi.
Uita-te la trupa SPL (Nu-i spun numele, ca-i posibil sa-mi iau mute :)) dar sunt romani) ca au un stil asemanator, vezi poate iti si plac.
Lucreaza mult pe content original. Stockurile fa-ti-le singur cu o camera. Statui, texturi, oameni, cladiri. Vei fi surprins cate ies dintr-o zi in oras, prin parc si ce content ai.

I mean, poti ramane oricand pe forumuri si sa iti mai mangaie cativa orgoliul ca vai ce blur misto faci (desi, fie vorba intre noi, acelasi blur, de nici nu stiu sa spun un numar, 7 ani cred? pe toate forumurile care au existat) cum au facut o groaza in urma ta si o sa faca alti "Designer"i de comunitati, sau poti sa o duci mai departe si sa faci ceva worthwhile cu timpu' si resursele tale. Amu' cum consideri tu.

Hai salut!

Lian.

« Răspuns #66 : Iulie 10, 2019, 10:37:30 »
Salut.
Sa adaugi 4 efecte, niste brush-uri si cateva texturi peste o poza nu mi se pare ceva extraordinar, in special cand lucrarea finala nu aduce o mare diferenta fata de original (Vezi exemplul asta: http://www.magdiellopez.com/1ohrqc7vz5xy2ol0wsnpcnv45qbldd). Unii ar putea sa-l si numeasca plagiat din cauza overlap-ului prea mare.

In rest, imi place stilul asta dark, cu ceva mai multi ani de munca si putina gandire artistica ai putea scoate niste tablouri frumusele, daca mai si stii sa pictezi pe stilul asta, nici nu mai vorbim, dar daca vrei ceva serios, lucreaza pe A3 minim, poti merge spre A1-A0 si scoate de acolo niste minuni pe CMYK 300dpi.
Uita-te la trupa SPL (Nu-i spun numele, ca-i posibil sa-mi iau mute :)) dar sunt romani) ca au un stil asemanator, vezi poate iti si plac.
Lucreaza mult pe content original. Stockurile fa-ti-le singur cu o camera. Statui, texturi, oameni, cladiri. Vei fi surprins cate ies dintr-o zi in oras, prin parc si ce content ai.

I mean, poti ramane oricand pe forumuri si sa iti mai mangaie cativa orgoliul ca vai ce blur misto faci (desi, fie vorba intre noi, acelasi blur, de nici nu stiu sa spun un numar, 7 ani cred? pe toate forumurile care au existat) cum au facut o groaza in urma ta si o sa faca alti "Designer"i de comunitati, sau poti sa o duci mai departe si sa faci ceva worthwhile cu timpu' si resursele tale. Amu' cum consideri tu.

Hai salut!

Sfat foarte frumos <3

Blana Bomba

« Răspuns #67 : Iulie 12, 2019, 00:44:55 »

Sper ca realizati ca asta e design in ps nici de cum , desen si alte prostii =)) , ce caut cu desene? Si cu poze facute de mine gen fotografii, imi e imposibil sa fac fotografi la anumite chestii. Asa ca ce ziceti amandoi e ceva complet fara rost si fara context.
Si ce blur? =)))))))))))))))))) acolo sunt full efecte putine chestii cu soft si multy dar in rest efecte si texturi =)))) sooo.
Si plagiat e complet altceva, inseamna sa iau poza ORIGINALA si sa o pun fara credite.Eu am luat o poza, am editat-o si am postat-o deci....

Adina

• Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Mesaje postate: 287
  • Total Like: 24
  • Mai nou cica-s designer
    • Vezi Profilul
« Răspuns #68 : Iulie 13, 2019, 22:35:22 »
bLaNa BoMbA
p.s faci si mie un avatar asa de pomana? :)

No es difícil encontrar falsedad en las personas, es difícil encontrar personas falsas.

UnlimitedWays

« Răspuns #69 : Iulie 13, 2019, 22:49:35 »
Man, cum ziceam, poti face ceva worthwhile cu timpul si resursele tale sau poti ramane pe forumuri, eu iti ziceam ce poti face mai departe. Poti face arta si in print, pictatul era doar o optiune in plus. Context si rost au, da' nu-ti mai zic ca vad ca n-ai rost.
Plagiatul nu se refera doar la content copiat si nemodificat. Mai studiaza nitel subiectu' inainte sa te bati in piept cu o parere eronata. Ca nu o faci in scop comercial si ca e ok asa, da. Eu ti-am zis ca poti sa iti faci singur pozele de stock, sa mergi la un alt nivel, da mlp, aia e.

Ultima poza e misto.

xRocketMD

• Manager
  • Hero Member
  • *
  • Mesaje postate: 1482
  • Total Like: 106
  • Owner - Play.DipCraft.Ro
    • Vezi Profilul
« Răspuns #70 : Iulie 14, 2019, 23:37:24 »
lucrezi frumos :) bravo

Blana Bomba

« Răspuns #71 : Iulie 15, 2019, 18:53:17 »

Ce pui meiii am 16 ani cum sa extind chestia asta in ceva mai mult de hobby...
Nici nu vreau, nici nu m-am gandit macar.
Stiu foarte bine ce inseamna plagiat, poate tu nu stii.
Te rog nu imi mai scrie fara sa stii ce scrii.

Gazduire Servere Jocuri | Servere Dedicate | Webhost