Autor Subiect: Global - Propunere IntoxD  (Citit de 205 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

IntoxD

Global - Propunere IntoxD
« : August 11, 2019, 00:18:53 »
Anunt:
» Nick : IntoxD
» Propunerea : Desi ar insemna o schimbare mare, propun sa fie scoase comenzile de sanctiuni de la gradele de donatie (ban,mute,jail,kick etc.).
» Cu ce crezi ca ar ajuta serverul/playeri : Nu ar mai fi discutii gen "De ce nu s-a dat pedeapsa lui cutare" cand este un donator online, ei nefiind obligati sa aplice pedepse.
» Alte Comentarii: Consider ca este responsabilitatea celor din staff sa aplice pedepse si cred ca doar ei ar trebui sa aiba acces la aceste comenzi. Gradele de donatie, in opinia mea, trebuie sa iti ofere beneficii in plus fata de default si nu comenzi ce tin de responsabilitatea de a modera si aplica regulamentul pe server. In alta ordine idei, am vazut pe server donatori care folosesc foarte bine comenzile in cauza dar cred ca ar putea aplica pentru staff daca isi doresc cu adevarat sa ajute serverul si nu cred ca va fi o problema sa obtina gradul cei care il merita.

@fake - Sunt constient de pretul gradului dar nu consider ca asta e un argument. Oricine poate sa ia cardul si sa dea niste bani dar pedepsele trebuie aplicate de cineva care si'a castigat increderea si a fost ales de restul staff'ului pentru ca prezinta incredere si seriozitate. Si nu consider normal sa poti plati pentru a putea avea acces la comenzi pentru care cei din staff fac sacrificii si contribuie mult serverului pentru a le obtine. Ca si exemplu, nu cred ca ar fi ok sa poti da bani sa devii politist, institutia si'ar pierde credibilitatea. Este doar parerea mea, iti respect raspunsul si apreciez timpul de a citi si raspunde :D
« Ultima Modificare: August 11, 2019, 01:05:00 de IntoxD »
Professional procrastinator.

groggarin

Re: Global - Propunere IntoxD
« Răspuns #1 : August 11, 2019, 00:19:36 »
un mare

FakeHipster09

« Răspuns #2 : August 11, 2019, 00:51:25 »
Zic sa dam ca exemplu gradul de OverLord , acesta daca nu gresesc costa 35e , tu ai da acesti bani fara a avea acces la comenzi ca ban , kick , mute , jail si multe altele? de la mine

Rebeka

« Răspuns #3 : August 11, 2019, 13:00:48 »
Zic sa dam ca exemplu gradul de OverLord , acesta daca nu gresesc costa 35e , tu ai da acesti bani fara a avea acces la comenzi ca ban , kick , mute , jail si multe altele? de la mine

Zenix

« Răspuns #4 : August 12, 2019, 00:37:57 »
motive mai sus , a si daca asta ar fi aplicata toata lumea ar cumpara doar grade de staff atunci ar fi mai bine sa scoti restu :p
Shinzou Wo Sasageyo!

Mrelly911

« Răspuns #5 : August 12, 2019, 19:30:56 »

E perfect ok ca donatorii să aibă acces la comenzi dacă vor să aplice o sancțiune corect, fără a fi nevoiți sau responsabili să o facă.
"The thing about perfection is that it's unknowable. It's impossible, but it's also right in front of us all the time."

TOTEM

« Răspuns #6 : August 12, 2019, 19:39:57 »
sigur sunt mult mai mulți donatori care știu mult mai bine regulile si sancțiunile decat gradele

groggarin

« Răspuns #7 : August 12, 2019, 21:02:35 »
5 contra

Gazduire Servere Jocuri | Servere Dedicate | Webhost